Koszyk jest pusty
Wesprzyj nas

Aby stworzyć organizację, która sprawnie będzie przekazywać Wasze dary poprzez Sklep.Człowiekowi.Pl potrzebne są środki finansowe. 

Chcesz wesprzeć nas finansowo ? Kliknij tutaj

Szybki kontakt

600 800 958
kontakt@okruchyserca.pl


Czynne Pn-Sob
8:00-20:00

LinkedIn

Aktualności

03.10.2019

Szanowni Przyjaciele Fundacji, 

 

Od dziś, nasz "sklep", (dawniej: sklep.człowiekowi.pl) zyskuje nową nazwę oraz adres:

 

Wejdź, zobacz i otwórz swoje serce

Okruchy Serca - czasem tak niewiele potrzeba, aby zmienić czyjś los...

Mamy nadzieję, że nasza nowa nazwa, będzie się Państwu kojarzyć ze skutecznym i prostym  przekazywaniem dobra. Chcielibyśmy, aby ten adres połączył jak najwięcej ludzi dobrej woli. 

Nasze nowe logo nawiązuje do naszego głównego logo Fundacji "Człowiekowi Człowiek". Mamy nadzieję, że się Państwu spodoba. 

A w naszych Okruchach Serca pojawiają się pierwsze potrzeby. Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość wesprzeć którąś z akcji, będziemy niezmiernie wdzieczni. 

 


 

07.07.2019

Zaczynamy!

Przede mną ukończony Sklep.Człowiekowi.Pl. Uczucie radości związane z uruchomieniem nowej inicjatywy miesza się z wieloma wątpliwościami. Czy taka forma pomocy znajdzie zainteresowanie, czy nie będzie zbyt skomplikowana w obsłudze, czy nie zostanie uznana za zbyt "technologiczną", jak będzie działać, gdy liczba osób potrzebujacych wzrośnie? I w końcu najważniejsze: czy uda nam się pomóc potrzebującym używając formuły sklepu internetowego?

Pomysł połączenia ludzi dobrej woli, posiadających wiele nieużywanych a dobrych jeszcze sprzętów z osobami potrzebującymi kiełkował we mnie - aż wstyd przyznać  - przez sześć pełnych lat. Przez ten czas wspólnie z grupą przyjaciół i znajomych braliśmy udział w kolejnych edycjach "Szlachetnej Paczki" organizując coroczną pomoc dla osób potrzebujących i wykluczonych. Niemal co roku byłem świadkiem zadziwiającego zjawiska: jakby znikąd pojawiały się nagle wokół nas osoby bardzo oddane i hojne, które bardzo nas wspomagały. Wystarczyła ta pierwsza iskra dobra, propozycja pomocy, a reszta... działa się już sama! Stało to w zupełnej sprzeczności z dotychczasowym postrzeganiem przeze mnie codzienności, w której to raczej zło i bylejakość nadają ton wszystkiemu. 

Zrozumiałem, że aby pomagać, nie trzeba wygrać w totolotka, nie trzeba rzucić dotychczasowej pracy, nie trzeba zmieniać absolutnie wszystkiego. Wystarczy ta pierwsza iskra dobra, która wyzwala dobro w innych. A tego dobra - teraz jestem już o tym przekonany - jest nieograniczona ilość. Czeka tylko, aby go wyzwolić. 

Szczerze wierzę, że Sklep.Człowiekowi.Pl będzie tą pierwszą iskrą, która porwie nasz wszystkich do działania i do zmieniania rzeczywistości wokół nas! Tego nam wszystkim z całego serca życzę. 

Grzegorz